האיגוד הבינלאומי לקרב מגע

IKMF הוא איגוד הקרב מגע הגדול בעולם, עם יותר מ-95000 חניכים ביותר מ-86 מדינות ב-5 יבשות.

מטרת האיגוד היחיד שנוסד ע"י אימי על מנת להפיץ את תורתו בעולם על פי צרכי קהלים שונים התאמתו והפצתו ברחבי העולם על מנת שכל אדם יהלך בשלום.

8942E3 Bab126c75c7149cc9704bfc79f072d3d Mv2

הצטרף למשפחת הקרב מגע הגדולה בעולם ובואו ללמוד את שיטת הלחימה הטובה ביותר והיעילה ביותר. הקרב מגע נמצא בשימוש על ידי הצבא, הכוחות מיוחדים וארגונים צבאיים שונים לצד תחומים אזרחיים רבים אחרים כגון מערכת החינוך, חוגי ילדים, סדנאות לארגונים ועוד. IKMF, האיגוד הבינלאומי לקרב מגע היא איגוד קרב המגע המקורי והוותיק. פעילותו פרוסה בלמעלה מ-40 מדינות ברחבי העולם; מטרתו להפיץ קרב מגע לכל המגזרים בחברה, תוך שמירה על אווירה חיובית, עזרה הדדית וקוד אתי.

יו"ר IKMF הוא אבי מויאל מומחה 7 אומן 2 ולצידו צוות מדריכים בכירים, מומחים בינלאומיים סובבי עולם הידוע בשמו צוות הגלובלי המדריך (GIT).

אימוני הקרב מגע מוצעים ב-5 יבשות. כאן בארץ מתרכזת הפעילות בקיום פעילות אימונים מגוונת קרב מגע למבוגרים, קרב מגע לילדים, הפעלת פרוייקטים של העצמה והגנה עצמית בתחום החינוך, סדנאות לנוער בתחום מניעת בריונות, סדנאות העצמה והגנה עצמית לנשים ונערות, סדנאות ODT לחברות וארגונים והכשרות ייעודיות למאבטחים וצוותים מקצועיים בתחומי הביטחון השונים.

הפריסה העולמית מציבה בפנינו אתגרים רבים המחייבים אותנו להתמקצע ולתפור פתרונות מתחום הקרב מגע לארגונים, חברות, פרוייקטים חינוכיים ועוד מה שהופך אותנו למקצועיים יותר, ולחדשניים בכל תחום בו אנו עוסקים, תוך שמירה על עקרונות הקרב מגע עפ"י אימי.

כל זאת ועוד יעמדו לצדכם כאשר תבחרו גם אתם להצטרף...

מטה IKMF

בתחילת 2013 פתחנו את המטה הישראלי של IKMF. חיפשנו מקום מושלם כדי להכיל את כל הצרכים שלנו: מרכז הדרכה, מחלקת פיתוח תוכניות, משרדים, מחלקת הטכנולוגיה וייצור.

למקום שבו אנו נמצאים יש הכל, אבל הדבר הטוב ביותר זה המיקום בראשון לציון, 2 דקות מצומת בית דגן, 15 דקות מתל אביב ומשדה התעופה בן-גוריון לקבלת אורחים. זה מאפשר לנו לקיים סדנאות ופעילויות עבור תושבי המרכז וחניכים לבוא ולהתאמן.

במתחם החדש יש מערכת המולטימדיה המאפשרת לנהל הדרכה מקוונת בשידור חי, והקרנת תכנים לצורך קיום סדנאות לחברות וסדנאות לארגונים. אנו מציעים גם סדנות אימון אישיות עם מדריכינו הבכירים, צוות ה-GIT שלנו.

ניתן להגיע כיחידים או בקבוצות קטנות ולהתאמן עם מאמן הנבחר של GIT שלנו. כדי לארגן סדנא לחברות או אימון אישי או להצטרף לקבוצה פעילה אתם יכולים ליצור קשר עם המטה, קבעו סוג פעילות, תאריך, בחרו את המורה שלכם ואת האופי של ההכשרה ואם המורה המסוים זמין נארגן את זה בשבילך. 

Hq

קצת היסטוריה

הקרב מגע הוקם על ידי אימי ליכטנפלד (שדה-אור). אימי נולד בברטיסלבה לקצין משטרה נודע ולהטוטן בקרקס. כילד, אימי הצטיין בענפי ספורט שונים כגון היאבקות ואגרוף ותרגל כמה אמנויות לחימה. כאשר מהומות אנטישמית החלו להתפשט בעיר הבית שלו אימי ומשפחתו נאלצו להגר לישראל (פלסטינה באותו הזמן).

בשנת 1948, לאחר שישראל הכריזה על עצמאותה, הפקידים של צה"ל פנו אימי וביקשו ממנו לפתח מערכת של הגנה עצמית ולחימה מבוססת על ניסיונו. הוא עבד עם יחידות כוחות מיוחדים כהגנה, הפלמ"ח והפלי"ם. במהלך 20 השנים של שירות כמדריך ראשי של קרבות פנים על-ידו, אימי מזקק בזהירות את הטכניקות של קרב מגע, מה שהופך את האימון לשיטה הרשמית לכל אנשי הצבא, משטרת ישראל וכוחות הביטחון.

אימי פיתח דוקטרינה מאפשר חיילים גם בכושר ומחוץ לצורה לתרגל את זה בהצלחה. במקום תנועות וטכניקות הדורשות שנים של אימוני קרב מגע נוקשה משולבות מהלכים אינסטינקטיביים ופשוטים נגישים לכל.

בשנת 1964 אימי פרש מצה"ל והמשיך ללמד קרב מגע באזרחים, כמו גם יחידות אכיפת החוק ויישומים צבאיים. עמותת קרב המגע הוקמה על ידי אימי וכמה מתלמידיו בשנת 1978, במטרה לקדם את הטכניקות המיוחדות של KM מקומי ובעולם.

כשלימוד הקרב מגע (KM) החל להתפשט אל מחוץ לגבולות ישראל, התעורר צורך למצוא ארגון בינלאומי. זה קרה בעיקר בגלל קשר KM הראשוני הקיים בזמן היה מחולק ולא מתפקד ביעילות, בשל מחלוקת בין המדריכים הגבוהים מדורגים. אימי הביא להרכבתה של פדרצית KM בינלאומית חדשה עם התמיכה של התלמידים הנאמנים ביותר שלו ומדריכים מכובדים, ביניהם היו"ר של IKMF בימינו, אבי מויאל. 

ברגע ש-IKMF לבסוף הוקם, היה זה בברכתו של אימי והוא שם את ידו על תכנית הלימודים, המדריכים ודרגותיהם. אימי אישר תכנית לימודים חדשים זה בעת היווצרות IKMF כמו גם שינויים שלאחר מכן עשו בשנת 1997. מאז 1996 ועד היום הפך IKMF למוסד KM הגדול ומוערך ביותר בעולם.

IKMF הסתעפה ופעילותה הצליחה בישראל, כמו גם באוסטרליה, צפון אמריקה, דרום - מזרח אסיה, המזרח הרחוק, רוב מדינות האיחוד האירופי, ומדינות קומוניסטיות לשעבר (כגון פולין, רוסיה והונגריה). המבנה הכללי של הארגון בכל מדינה הוא יחסית דומה: מנהל, אחראי לצמיחה כמובן, מדריכים מקומיים.

IKMF מאמן ומכשיר רבבות של תלמידים בכל העולם (עם ובלי רקע מוקדם) ובמקביל מקיים הכשרות מקצועיות, סדנאות לחברות וארגונים ומשנה את פני העולם בשורה של פרוייקטים חינוכיים שהפכו אבן שואבת לתורות אחרות.

 מפגש דירקטורים מכל העולם בישראל, 2015Ikmf Directors 700X160

מפגש דירקטורים, לונדון 2017 23376148 10212772595021916 3087705139302917158 N

 

 


Comments  

Be the first to write a comment

Leave a comment