אבי מויאל

אבי מויאל נולד בשנת 1966 למד קרב מגע מאז ילדותו והפגין בקיאות כזו שמדריכיו נתנו לו ללמד בגיל צעיר. למעשה, אבי מלמד קרב מגע במשך 35 השנים האחרונות!

בשנת 1985 הוא קיבל "תואר המומחה" שלו והצטרף לצה"ל. אבי סיים את הכשרת קציניו בהצטיינות, ושימש כמפקד מחלקה ביחידת הנדסה קרבית שפעלה בתחום פגיעה בתשתיות טרור. הוא רכש שעות וניסיון קרביים רבות תוך שפיקד על פעילות מיוחדת בלבנון, כולל משימות מאוד מיוחדות מאחורי קווי אויב עם יחידות SWAT שונות. הוא גם שימש מאבטח אישי לבעלי דרגות גבוהות בצבא. לאחר השירות פעיל, אבי שימש כמפקד מחלקה ביחידת מילואים מבצעים מיוחדת.

אבי סיים את כל קורסי המאמן שלו (כולל כמובן של המאמן הבכיר במכון וינגייט). מאוחר יותר הוא ערך קורסי מדריכים במכון וינגייט במשך 7 שנים, והיום הוא אחד ממאסטרי קרב המגע ברמה הגבוהה ביותר בעולם. בין המדריכים של אבי היו אלי אביגזר וכמובן אימי ליכטנפלד ז"ל. אבי היה תלמידו הישיר של אימי ושימש כיו"ר ׳האגודה׳ (ארגון קרב המגע הראשון).

נכון לעכשיו, אבי משמש כיו"ר האיגוד הבינלאומי הפדרלי לקרב מגע, שם הוא מוביל בהמשך החזון של גראנד-מאסטר אימי ליכטנפלד, מייסד ויוצר הקרב מגע. בנוסף, אבי הוא המומחה המוביל והסמכות בישראל בהוראת קרב מגע במגזר הממשלתי ומשמש כיועץ לשר הספורט והחינוך בתחום של קרב מגע.

אבי מדריך נשים, ילדים ומבוגרים במגזר הפרטי, מסחרי וממשלתי בישראל. כעניין של עובדה, לבקשתה של ממשלת ישראל, פיתח את הטכניקות ותוכניות הוראה בעניין של ההגנה עצמית לנשים, ביטחון זעם רכב וההגנה עצמית לילדים. הוא ממשיך להורות עולם יחידות צבאיות וארגוני ביטחון שונים כפי שעשה במשך 20 השנים האחרונות.

אחד הדברים שהופכים את אבי סמכות כזו נודעת ומכובדת בעולם הקרב מגע, הוא ניסיון "העולם האמיתי" שלו כקצין צה"ל קרבי שגם סיפק לאבטחת אישים בזירה האזרחית לאישים מפורסמים בעולם בידור כמו מייקל ג'קסון.

פרויקטים מיוחדים:

בשנת 1993 אבי מוגש עם קבוצה של אנשי ביטחון שהוקצו כשומרי הראש האישיים של כוכב הפופ מייקל ג'קסון בביקורו בישראל.

בשנת 1994 הוא הקים את יחידה לאבטחת אישים לגוף פרטי בברזיל.

בשנת 1995 הוא הוצב על ידי משרד ראש הממשלה הישראלית להכשרת עובדיה בקרב מגע.

בשנת 1996, לאחר מספר רב של מקרי רצח, חטיפות ושוד של נהגי מוניות בישראל , אבי מויאל היה בראש פרויקט שהורה נהגי מוניות בהגנה עצמית וטיפול פעיל של "החלקת רכב". אחרי הקורס, המספרים של פיגועים מדולדלים באופן דרסטי.

1998 הייתה תקופה של תקיפות על ידי האנס הידוע לשמצה - בני סלע. בין קורבנותיו היו עשרות נשים צעירות בתל אביב. אבי גויס להוביל פרויקט שהכשיר נשים בהגנה עצמית. הוא לימד מאות נשים להגן על עצמם מתקיפה מינית באמצעות פריטים יומיומיים. בסוף אותה השנה, בני סלע נתפס, הועמד לדין ונכלא. במהלך עבודתו עם עריית תל-אביב, אחרי כמה מקרים של אלימות, הוא ניהל קורס הגנה עצמית לפקחי החניה של העיר, שזכה להצלחה רבה.

 

Collage Avi M


Comments  

Be the first to write a comment

Leave a comment

who else joins this team?